Search here...
TOP
Соработки

Спа за бебиња и нивните родители Fit Baby Spa

Fit Baby Spa не поканија да ја испробаме нивната спа специјално наменета за бебиња и нивните родители. Зои уживаше во хидротерапијата во специјална кадичка (базенче), а потоа си доби и убава масажа.

Хидротерапијата има бројни бенефити:

  • ги намалува и спречува грчевите
  • го подобрува психомоторниот развој
  • ги зајакнува мускулите и коските (бебињата побргу проодуваат)
  • се зголемува капацитетот на белите дробови
  • се зголемува апетотот
  • се подобрува сонот
  • релаксира

По зголемување на циркулацијата во крвта и ослободување на мускулите со хидротерапијата, телото на бебето е подготвено за масажа. Масажата помага со тегобите од грчеви и вадење заби, но има и други бенефити како релаксација, подобрување на спиењето, накачување на тежина, подобрување на циркулацијата и слично.

Вработените во Fit Baby Spa се сертифиирани терапевти. Тие се премногу љубезни, внимателни и грижливи. Се гледа дека работат со многу љубов и внимание.

Доколку имате можност топло ви препорачувам да ги посетите Fit Baby Spa. Имаат можност за спа третман за мајката и бебето во исто време!

Home with Zoe

«

»

Претплати се
Известување за
guest
0 Comments
Внатрешни коментари
Прегледај ги коментарите